6 12.2018

IV edycja WF-u na Zimowym Narodowym

Wczoraj (05.12) na stadionie PGE Narodowy, który jak co roku zamienił się w Zimowy Narodowy odbyła się lekcja wychowania fizycznego przeprowadzona przez naszą fundację przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Celem projektu było promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów w okresie zimowym. Do stolicy Polski przyjechało ponad 700 uczestników z terenów całego kraju wraz ze swoimi opiekunami. Do dyspozycji naszych gości były dwa duże i jedno małe lodowiska, górka do zjeżdżania na oponach, bumper carsy, karuzela i stoiska z jedzeniem. Swojego grilla ustawił również nasz sponsor firma Sokołów.

Nasz event rozpoczęliśmy od lekkiego „rozruszania” czekających na start dzieci, co znakomicie zrobił Kacper „Kacpa” Lachowicz. Po tym wstępie przystąpiliśmy do przywitania wszystkich przybyłych osób w tym gwiazd, które stawiły się na Zimowym Narodowym. W imieniu fundacji zrobił to Paweł Stalmach, który zadebiutował jako prowadzący na tak dużej imprezie. Na scenie pojawili się: Piotr „Izak” Skowyrski, Wojciech „Łozo” Łozowski, Kamila Porczyk, Kuba Wesołowski i Agnieszka Włodarczyk.

Po powitaniu mogliśmy zacząć profesjonalną rozgrzewkę, za którą odpowiadała trzykrotna mistrzyni świata w fitness i zawodniczka MMA, Kamila Porczyk, w rytm gorących utworów puszczanych przez Macieja „DJ Gambit” Turowskiego, który był odpowiedzialny za oprawę muzyczną całego eventu. Po rozgrzaniu uczestników „do czerwoności” mogliśmy jeszcze podziwiać występ dwóch łyżwiarzy figurowych zaproszonych przez nas ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata z Łodzi: czwartoklasistów Julii Żukowskiej i Antoniego Szymańskiego. Po tym pokazie nasi goście zostali podzieleni na grupy i mogli zacząć zabawę na przygotowanych atrakcjach. Dzieci tylko na to czekały i natychmiast ruszyły w kierunku lodowisk, górki i stoisk z jedzeniem. Po czterech godzinach intensywnej zabawy było po wszystkim i ze smutkiem musieliśmy pożegnać się z naszymi gośćmi na kolejny rok.

Chcemy podziękować gwiazdom za stawienie się na naszym evencie, ministerstwu sportu i turystyki za wsparcie finansowe, gospodarzowi obiektu Zimowy Narodowy i PGE Narodowy, naszym sponsorom za upominki przekazane dzieciom. Ale przede wszystkim DZIĘKUJEMY WAM, wszystkim uczestnikom zabawy za stawienie się na stadionie! Wiemy, że wielu z Was przemierzało setki kilometrów, jadąc w nocy aby razem z nami bawić się w zimowej scenerii Zimowego Narodowego!

Zdjęcia:  @szubertphotography i @elvidpl