18 08.2018

Podsumowanie Marcin Gortat Camp 2018

Witajcie!

Nie tak dawno zakończyliśmy nasz flagowy projekt Marcin Gortat Camp 2018. Pora na małe podsumowanie.

W tym roku nasza fundacja razem z Marcinem i jego gośćmi odwiedziła pięć polskich miast: Łódź, Włocławek, Rumię, Warszawę i Lubin.

Jak co roku treningi z najlepszymi koszykarzami cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Łącznie, we wszystkich miastach, razem z nami trenowało ponad 1100 dzieci! Jeśli dodamy do tego, że prawie drugie tyle musieliśmy odrzucić podczas zapisów, to jest to liczba, która musi robić wrażenie!

W tym roku z uwagi na zawirowania z przenosinami Marcina do LA Clippers, do pomocy przy treningach, Marcin zaprosił swoich przyjaciół z reprezentacji Polski. Młodzi adepci koszykówki mogli szlifować swoje umiejętności pod okiem najlepszych polskich koszykarzy. Wśród zaproszonych gości byli: Adam Waczyński (Unicaja Malaga),

Karol Gruszecki (Polski Cukier Toruń), Marcel Ponitka (Asseco Gdynia), Przemysław Zamojski (Stelmet Zielona Góra), Szymon Szewczyk (Anwil Włocławek), Adam Hrycaniuk (Stelmet Zielona Góra), Robert Skibniewski (PGE Turów Zgorzelec), Kamil Łączyński (Anwil Włocławek) i Filip Nowicki (Colorado Mesa University). Specjalnie na drugi dzień treningów w Łodzi, do kadry trenerskiej dołączyli także reprezentanci Polski w koszykówce na wózkach: Marek Bystrzycki, Dominik Mosler, Adrian Łabędzki, Piotr Darnikowski i Krzysztof Kozaryna, którym pomagali zawodnicy aktualnych Mistrzów Polski juniorów w koszykówce na wózkach, drużyny ŁTRSN Łódź pod wodzą trenera Pawła Olejnika. „Koszykarzy”, na jednej ze stacji, wspomagał swoja wiedzą praktyczną, trener przygotowania fizycznego w Szkole Gortata i ŁKS Łódź – Paweł Drechsler, a nad wszystkimi „czuwał” weteran naszych Campów, trener personalny, niezastąpiony Kacper Lachowicz. Od razu korzystając z okazji, pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować Im za zaangażowanie w nasz projekt i pomoc. DZIĘKUJEMY!!!

Oczywiście wisienką na torcie każdego Campu był i jest wybór MVP, czyli najlepszych dzieci, które odwiedzą Marcina w USA. Już wiemy, że w tym roku najlepsi z najlepszych polecą do Los Angeles!

Oto lista tegorocznych „debeściaków”:

MVP Łódź
Wiktoria Stasiak
Maksymilian Ciuhak

MVP Włocławek
Inga Malinowska
Kamil Adolski

MVP Rumia
Ada Kownacka
Mikołaj Ostrowski

MVP Warszawa
Gabrysia Zaron
Grzegorz Grobelny

MVP Lubin
Martyna Kapłon
Kajetan Kuczawski

Wszystkim MVP serdecznie gratulujemy i już nie możemy doczekać się podróży z Wami do Stanów Zjednoczonych!!!