8 07.2020

Podsumowanie „Jeden na Jeden z Marcinem Gortatem”

Tydzień temu zakończyliśmy nasz nowy projekt „Jeden na Jeden z Marcinem Gortatem”, podczas którego młodzi adepci koszykówki mieli okazje stanąć na parkiecie, oko w oko ze swoim idolem. Mimo pandemii ilość  zgłoszeń do tego projektu przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. W ciągu tygodnia zgłosiło się ok 150 młodych koszykarzy i koszykarek, spośród których Marcin osobiście wybrał 46 szczęśliwców. Podczas 4 tygodni zaproszona młodzież przyjeżdżała do Szkoły Marcina Gortata w Łodzi aby pokazać i doskonalić swój koszykarski warsztat. Widać było, że zdecydowana większość zawodników nie traciła czasu przed telewizorem podczas izolacji i mimo trudnych domowych warunków, trenowała indywidualnie i przyjechała do nas przygotowana  i „w gazie”.  Podczas półtora godzinnych zajęć młodzi sportowcy poznawali nowe „zagrywki”, ruchy na parkiecie oraz poprawiali swoja motorykę, koordynację i stabilizację. Zdecydowana większość trenujących radziła sobie doskonale z ćwiczeniami, dzięki czemu treningi odbywały się płynnie, sprawnie i Marcin mógł wprowadzać trudniejsze elementy i zagrania.

Nie chcielibyśmy wyróżniać kogokolwiek ale parę  nazwisk zrobiło na nas ogromne wrażenie. Mamy olbrzymią nadzieję, graniczącą z pewnością, że jeśli będą dalej tak się rozwijać już niedługo zobaczymy ich na parkietach zarówno europejskiej jak i amerykańskiej koszykówki. Wszystkim którzy się zgłosili i wybranym uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów w dalszej karierze. Pracujcie tak dalej a Wasze koszykarskie marzenia staną się rzeczywistością!!!