15 10.2020

Wystartowaliśmy ze szkolnym Skills Challenge 2020

Nasza coroczna jesienna wyprawa rozpoczęta, wystartowaliśmy z ósmą edycją Szkolnego Skills Challenge – turnieju sprawnościowego dedykowanego dzieciom ze szkół podstawowych organizowany wraz z Ministerstwem Sportu na terenie całego kraju. Celem projektu jest zachęcenie uczniów do aktywniejszego uczestnictwa w podnoszeniu sprawności fizycznej, wzmocnienie pozycji wychowania fizycznego i sportu w hierarchii wartości środowiska szkolnego, oraz nauczenie młodych ludzi zdrowej sportowej rywalizacji. Podczas naszych wizyt chcemy pokazać dzieciom, że dzięki codziennej gimnastyce, uczęszczaniu na szkolne zajęcia sportowe, każde z nich rozwija się sportowo, co w przyszłości może potęgować osiąganie sukcesów i to nie tylko sportowych.

Uczniowie czterdziestu szkół podstawowych zakwalifikowanych do udziału w projekcie, pokonują na czas specjalnie przygotowany tor sprawnościowy, którego poszczególnymi elementami są zadania związane z dyscyplinami sportowymi najczęściej uprawianymi podczas zajęć wychowania fizycznego. W każdej ze szkół na podstawie uzyskanego czasu wyłanianych jest dwóch zwycięzców, jeden chłopiec i jedna dziewczynka. Na koniec projektu wyłoniona zostanie finałowa grupa 5 dziewczynek i 5 chłopców (Na podstawie czasów uzyskanych podczas szkolnych eliminacji), którzy staną do rywalizacji w Ogólnopolskim Finale Szkolnego Skills Challenge, który odbędzie się w Łodzi – rodzinnym mieście Marcina Gortata. Nagrodą dla zwycięzców, jest trening z Marcinem Gortatem oraz sprzęt sportowy.

Poprzednie odsłony projektu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem pośród szkół na terenie całego kraju, dlatego i w tym roku Fundacja Marcina Gortata, wspólnie z Ministerstwem Sportu, organizuje ogólnopolski turniej sprawności SSC 2020.