Inne projekty

Sportowa Drużyna Marcina Gortata to najświeższy projekt naszej fundacji, organizowany przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki, skierowany do szkół podstawowych.

Założeniem projektu jest promocja zdrowia i zdrowego trybu życia, upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają na terenie szkoły biorącej udział w projekcie, dwa razy w tygodniu przez sześć miesięcy. Treningi zawierają rozgrzewkę, elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, wykład na temat zdrowego trybu życia, trening właściwy z zakresu różnych dyscyplin sportowych. Każdy znajdzie coś dla siebie -koszykówka, piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka oraz próby sprawnościowe na torze przeszkód to dyscypliny w zakresie, których uczniowie doskonalą swoje umiejętności.

Zwieńczeniem projektu jest finał w Łodzi, podczas którego najlepsze „dwójki” z każdej drużyny (chłopiec i dziewczynka), wyselekcjonowane przez trenerów, rywalizują na czas na specjalnym torze sprawnościowym.

Nagrodą w tym turnieju, dla zwycięskiej pary uczniów i ich trenera, jest podróż do USA, obejrzenie meczu NBA i spotkanie z Marcinem Gortatem.

6 województw, 60 grup, 1200 uczestników, 5760 godzin treningów i 1 drużyna Gortat Team – tak w skrócie można określić ten projekt.

• Sportowa Drużyna skierowana jest do uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII
  • Sportowa drużyna zaczyna się w kwietniu i wrześniu
  • Zajęcia odbywają się na terenach szkoły, która zgłosi się do projektu

Galeria zdjęć