28 01.2019

Polish Heritage Day w Los Angeles

6 stycznia w Staples Center odbył się Polski Dzień w NBA. Polish Heritage Day - „Dzień Polskiego Dziedzictwa” to coroczne wydarzenie organizowana na terenie Stanów Zjednoczonych przez Fundację Marcina Gortata MG13. Celem tej wyjątkowej imprezy odbywającej się podczas jednego z meczów NBA, jest przybliżenie amerykańskim obywatelom polskiej kultury, historii, języka i zwyczajów. Tegoroczny Polski Dzień w NBA odbył się 6 stycznia w Los Angeles, podczas meczu obecnej drużyny Marcina Gortata - Los Angeles Clippers z zespołem Orlando Magic w którym debiutował w najlepszej koszykarskiej lidze świata. Na trybunach tego dnia zasiadło dwa tysiące polskich fanów Marcina Gortata w tym wielu wspaniałych gości zaproszonych osobiście przez jedynego polskiego koszykarza. Wydarzenie mające na celu przybliżenie amerykanom polskiej kultury odbyło się już po raz ósmy w historii.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich znamienitych gości, którzy przyjęli nasze zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie oraz partnerom Polskiego Dnia w NBA: Polskiej Fundacji Narodowej, Niepodległej, Konsulatowi Generalnemu  Rzeczypospolitej Polskiej w Los Angeles, Polskim Linią Lotniczym LOT, Los Angeles Clippers jak również naszym głównym partnerom: Sokołów, Primavera, Röben, Hertz.