Wielki Mecz GORTAT TEAM vs NATO TEAM 2024

15.06.2024 godzina 17:00 ATLAS ARENA ŁÓDŹ
Otwarcie bram areny: 15:00

Wielki mecz Gortat Team vs Wojsko Polskie to już kawał historii jeśli chodzi o koszykarskie wydarzenia w naszym kraju. Wszystko zaczęło się 15 lipca 2012 roku na Warszawskim Torwarze, gdzie młody, ale niezwykle ambitny koszykarz z amerykańskiej ligi NBA, Marcin Gortat, zaprosił swoich znajomych z różnych dziedzin życia społecznego, do rozegrania charytatywnego meczu z drużyną Wojska Polskiego. Celem tej szczytnej akcji było oczywiście zebranie środków na pomoc potrzebującym, promocja koszykówki w Polsce ale również, a może przede wszystkim, promocja naszego wojska, aby zyskało należny szacunek wśród obywateli, tak jak ma to miejsce w Stanach Zjednoczonych.

Ani się obejrzeliśmy a za nami już 10 edycji tego wydarzenia i pora na kolejne starcie! W dotychczasowych spotkaniach mamy remis 5:5 co sprawia, że tegoroczna edycja będzie wyjątkowa i obie drużyny powalczą o miano lidera dotychczasowych rywalizacji!

Dodatkowym smaczkiem potwierdzającym wyjątkowość tej edycji jest to, że w tym roku drużynę Wojska Polskiego zastąpi drużyna NATO! W związku z 25-leciem  wstąpienia Polski w struktury tej międzynarodowej organizacji obronnej, Marcin wraz z fundacją zaprosił do zabawy żołnierzy z różnych krajów, na co dzień stacjonujących w Polsce i pilnujących naszego bezpieczeństwa. Wszyscy wiemy jak solidnie do zadań podchodzą osoby związane z wojskiem, zatem możemy spodziewać się, że drużyna NATO wystawi najlepszych z najlepszych ze swoich szeregów!

Tego samego możemy spodziewać się po drugim zespole czyli zespole Marcina Gortata. To była zawsze drużyna złożona z największych talentów w swoich dziedzinach i nie inaczej będzie tym razem. A ze połowa z nich będzie po raz pierwszy na koszykarskim parkiecie? Nie szkodzi! Braki w wyszkoleniu nadrobią niesamowitą ambicją  i wolą walki bo przecież wszyscy walczą o prestiżowe zwycięstwo!

Dochód z meczu przeznaczony będzie na cele statutowe Fundacji MG13, czyli m.in. wsparcie utalentowanej sportowo młodzieży i ufundowanie stypendiów.

Bilety dostępne od 28.03.2024 r. na KUPBILECIK.PL

Akredytacja media